Sambata 18 Mai 2024

Subiectul discutat : " Voi ce parere aveti in general despre vise "

Autor Mesaj
Raspunde la subiect
Lista subiecte
Creaza subiect
Anna
12 / 02 / 2014 la 01:16:35 AM
[post: 1]

Citeam odata intr-un spovedar de pacate, ca este pacat sa crezi in vise. Iar unele persoane considera ca visele nu sunt altceva decat subconstientul nostru, visam ceea ce ni sa intamplat, ori ceva legat de un lucru care ne streseaza. Pe de alta parte cand deschizi Biblia si incepi sa citesti din Vechiul Testament, vezi acolo cum Dumnezeu le vorbea oamenilor numai prin vise sau vedenii si exista anumite persoane care putea sa le tilmaceasca. Gen visul lui Faraon cand a visat sapte vaci grase si frumoase si alte sapte vaci urate si slabe care le-a inghitit pe cele grase si frumoase, si sa adeverit a fi vorba de sapte ani de bogatie urmat de sapte ani de foamete. sunt unele persoane care de cand se stiu anumite vise au semnificatia lor gen- de cate ori viseaza sange-veste, sarpe-boala, bani-vorbe, cade un dinte-moare cineva, daca si te doare moare cineva drag, moartea cuiva-ii moare moarte, sobolan-ramai gravida, afli de cineva ca va naste, caine-dusman. mireasa-ghinion, cal alb-noroc, ploaie-se indeplineste dorinta, zapada, alb, apa curata-noroc, daca cazi-ghinion, pur si simplu visezi o persoana-se gandeste la tine etc. Cel putin in cazul meu si al familie mele visele astea tot timpul sau adeverit.

Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 rezultate