Vineri 26 Aprilie 2024

Subiectul discutat : " Vis care se repeta. "

Autor Mesaj
Raspunde la subiect
Lista subiecte
Creaza subiect
Zohal
21 / 08 / 2015 la 05:36:34 PM
[post: 1]

In ultimele 3 seri am visat ca-mi cumpar casa si sunt curios ce va urma. Acum 3 seri am visat ca eram in satul unde s-a nascut tatal meu si cautam sa cumpar o casa batraneasca ( nu sunt 100% sigur despre tipologia casei, dar asta simt ) si ma intetesa sa aiba multa verdeata in jur si ceva teren agricol. Eram calm si relaxat. Imi amintesc ca am vazut o casa mare dar nu mi-a placut ca era cumva izolata si nu avea copaci in jur. Apoi mergeam pe ulitele satului si batranii imi spuneau sa am rabdare ca voi gasi casa pe care mi-o doresc deoarece majoritatea tinerilor sunt plecati din sat. Deasemeni aveam un sentiment de siguranta si fericire, stiam ca pana la urma voi gasi o casa. Acum 2 seri am visat ca locuiam in chirie undeva pe strada Baba Novac in Bucuresti si la etaj cu mine mai era un apartament in care locuia o fata foarte frumoasa. O vedeam in fiecare zi si o admiram datorita calmului si felului ei de a zambi. Era foarte non-conformista si iesea mereu cu baieti in oras. Cu toate astea nu am simtit nevoia sa o invit si eu in oras cu toate ca undeva in mine zacea aceasta idee. Intr-o zi s-a hotarat sa vanda apartamentul in care statea si mi l-a oferit mie la un pret foarte bun. Stiu ca era la etajul 4 si eram fericit pentru ca urma sa-l cumpar. Aseara am visat ca voiam sa cumpar o casa in Iasi. O casa foarte mare si frumoasa care apartine unui preot si care se afla la rosu de cativa ani. Ea exista si in realitate si mereu mi-a placut . Aceasta casa de afla langa casa unor prieteni. In vis prin intermediul prietenilor i-am oferit preotului 50 mii de euro sa mi-o dea mie asa si sa o termin eu. Deasemeni imi amintesc ca eram calm si radeam. Sunt curios ce fel de mesaj mi se transmite prin acest vis repetitiv si ce va urma. Multumesc .

Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 rezultate